Lista nowych produktów Yakima (stan na 2024.05.31)

Yakima to uznany na rynku, amerykański producent bagażników samochodowych. W ostatnim czasie firma wzbogaciła swój asortyment o cztery bagażniki rowerowe na hak holowniczy, będące krokiem do przodu w dziedzinie bezpiecznego i wygodnego transportu jednośladów.
Picture of Andrzej Blak
Andrzej Blak

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Yakima FoldClick Evo czarny 2 rowery 13 PIN oświetlenie LED

Yakima od wielu lat wyznacza trendy w transporcie rowerów. Tym razem postawiła na swoje klasyczne rozwiązania w nieco odświeżonej wersji. Bagażnik na hak holowniczy Yakima FoldClick Evo pozwala na transport dwóch rowerów jednocześnie (zarówno tradycyjnych, jak i elektrycznych), a jego maksymalna ładowność to 60 kg.

Sprzęt cechuje minimalistyczny design, solidna konstrukcja i prosty montaż, do którego nie są potrzebne dodatkowe narzędzia. Dodatkowym atutem jest zintegrowany system blokowania, zabezpieczający jednoślady przed kradzieżą. Produkt wyposażony jest w światło LED i system odchylania, dzięki któremu nawet po zamontowaniu na haku samochodu, można bezproblemowo otwierać klapę bagażnika. Po skończonej podróży, bagażnik można łatwo złożyć, dzięki czemu zajmuje mało miejsca. Produkt zawiera atest TÜV, spełnia również normę CITY CRASH (oba są zresztą standardem marki).

Cena bagażnika Yakima FoldClick Evo na dwa rowery oscyluje w okolicach 3600 zł. Bagażnik można kupić np. TUTAJ.

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Yakima FoldClick Evo czarny 3 rowery 13 PIN oświetlenie LED

Następna nowość spod szyldu Yakima to większy „brat bliźniak” powyższego modelu. Pozwala na transport trzech rowerów jednocześnie – zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych, elektrycznych. Bagażnik cechuje się surowym designem idącym w parze z funkcjonalnością. Montaż zajmuje parę chwil, obecny jest także system zabezpieczający przed kradzieżą.

Podróże z bagażnikiem Yakima są bezpieczne dzięki stabilnej konstrukcji oraz wysokiej jakości światłom LED, zapewniającym dobrą widoczność. Podobnie jak model na dwa rowery, posiada on system umożliwiający otwarcie bagażnika samochodu nawet po zakończonym montażu. Sprzęt spełnia normę CITY CRASH oraz zawiera atest TÜV.

Cena bagażnika Yakima FoldClick Evo na trzy rowery to ok. 3900 zł. Bagażnik można nabyć np. TUTAJ.

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Yakima JustClick Evo czarny 2 rowery 13 PIN oświetlenie LED

Yakima poszerzyła swój asortyment bagażników na hak holowniczy również o dwa modele z linii JustClick Evo. Pierwszym z nich jest model przystosowany do przewożenia dwóch rowerów (o łącznej maksymalnej wadze 60 kg), przy czym można rozszerzyć go o jeden dodatkowy dzięki specjalnemu adapterowi.

Jest to utrzymany w biało-czarnej kolorystyce model o sportowym sznycie i opływowym kształcie, nadający samochodowi charakteru. Bagażnik Yakima JustClick Evo na 3 rowery to uniwersalne rozwiązanie, pozwalające na transport rowerów o różnych rozmiarach ram. Montaż jest niezwykle prosty dzięki będącemu znakiem rozpoznawczym marki systemowi „Just Click” (wystarczy kliknąć na kulę haka, by go przymocować, a specjalny wskaźnik potwierdzi prawidłowo przeprowadzoną operację). Po zamocowaniu bagażnika nadal można korzystać z bagażnika samochodowego dzięki systemowi odchylania.

W tym modelu producent zastosował nowe, ulepszone światła LED, chcąc zapewnić podróżującym bezpieczeństwo i odpowiednią widoczność na drodze. Przed kradzieżą chroni zintegrowany system blokady. Po zakończeniu użytkowania sprzęt można złożyć i np. przewozić ze sobą w bagażniku auta. Sprzęt (tradycyjnie już) posiada atest TÜV oraz certyfikat CITY CRASH.

Cena bagażnika rowerowego na hak holowniczy Yakima JustClick Evo wynosi ok. 3500 zł. Bagażnik dostępny jest m.in. TUTAJ.

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Yakima JustClick Evo czarny 3 rowery 13 PIN oświetlenie LED

Ostatnią z najnowszych propozycji Yakima jest bagażnik na hak holowniczy JustClick Evo przeznaczony do transportu trzech rowerów (z możliwością poszerzenia o czwarty jednoślad przy pomocy specjalnego adaptera). Przystosowany jest do różnego rodzaju rowerów (elektrycznych i tradycyjnych) o różnej wielkości ram.

Podobnie jak swój „mniejszy brat bliźniak”, cechuje się sportowym wyglądem, innowacyjnym systemem „Just Click”, blokadą zabezpieczającą przed kradzieżą oraz ulepszonymi względem poprzedników oświetleniem LED, spełniającym swoje zadanie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Bagażnik posiada atest TÜV oraz spełnia normę CITY CRASH.

Cena bagażnika rowerowego na hak holowniczy Yakima JustClick Evo na 3 rowery wynosi ok. 4500 zł. Produkt jest dostępny np. TUTAJ.