CRUZ

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, gdy musimy przewieźć coś nadprogramowego, co nie mieści się w standardowym bagażniku samochodu. Sytuacja taka może zdarzyć się zarówno, jeśli posiadamy samochód osobowy, jak i dostawczy. Z pomocą przychodzą wówczas profesjonalne firmy, oferujące różnego rodzaju rozwiązania powiększające przestrzeń ładunkową. Jedną z wiodących na rynku firm zajmujących się produkcją tego typu akcesoriów, jest hiszpańska marka Cruz. Swoim zasięgiem obejmuje ona aż pięć kontynentów. Zajmuje się także dystrybucją swoich produktów na rynek polski.

Kontakt ze specjalistą

Andrzej Blak
doradca klienta

Wyszukaj opis produktu
Szukaj

Kluczowym aspektem produktów Cruz jest wysoka jakość wykonania. Solidne materiały i precyzyjne detale zapewniają trwałość i bezpieczeństwo, co jest ważne ze względu na narażenie na zmienne warunki atmosferyczne i obciążenia. Firma ciągle ulepsza swoje produkty, wprowadzając innowacje, które ułatwiają ich użytkowanie i zwiększają komfort podróży.

Lista produktów CRUZ

Poniżej przedstawiamy wszystkie produkty marki CRUZ. Lista produktów CRUZ jest na bieżąco aktualizowana.

Uchwyt rowerowy Cruz Race srebrny Kraków sklep

Uchwyt rowerowy na dach Cruz Race srebrny

Bagażnik rowerowy na dach Cruz Race umożliwia wygodne przewożenie rowerów o różnych grubościach kół dzięki nowoczesnemu designowi i doskonałej kombinacji wysokiej jakości materiałów. Montaż jest szybki i łatwy, dzięki czemu...
Czytaj więcej
box dachowy Cruz Easy 420 Kraków sklep

Box dachowy CRUZ Easy 420

Cruz Easy 420 to nowoczesny boks dachowy, który łączy w sobie sportową elegancję z zaawansowanymi funkcjami, zapewniając zadowolenie z każdej podróży. Dzięki eleganckiemu, nowoczesnemu i sportowemu designowi, ten boks dachowy...
Czytaj więcej

Marka CRUZ

Historia firmy Cruz

Założycielem firmy Cruz był Antonio Cruz, urodzony w 1935 r. w Hiszpanii. Już od czasów młodości wykazywał „smykałkę” do interesów – z pomocą brata przekształcił niewielką kuźnię prowadzoną przez ojca, w dużych rozmiarów warsztat. Nie zakończył jednak na tym swojej kariery i podjął się dalszych, tym razem samodzielnych, działań. W 1963 r. założył własną firmę, której pierwotna nazwa brzmiała „Construcciones Metálicas Antonio Cruz Luna”.

W pierwszych latach swojego istnienia założony przez Cruza zakład zajmował się zleceniami dla firmy Renault. Produkował on stelaże do foteli samochodów oraz metalowe meble. Z czasem do swojego asortymentu dołączył również bagażniki dachowe. W miarę upływu czasu sprawiło to, iż wizerunek marki zmienił się, a ona sama zaczęła być kojarzona wyłącznie z tym rodzajem produktów. Szło za tym stopniowe polepszanie ich jakości oraz poszerzanie oferty o coraz to nowe ich rodzaje. Wraz ze zmianą asortymentu, zmieniła się również nazwa firmy, która po od tamtej pory po dziś dzień brzmi oficjalnie CRUZBER SA.

Następne dekady przyniosły firmie znaczący wzrost i rozwój. Inwestowano w nowe maszyny, przestrzenie magazynowe oraz ulepszano procesy produkcyjne. Nie spoczywano również na laurach, projektując nowe rodzaje bagażników. Lata 90. przyniosły na przykład bagażniki rowerowe na dach oraz na tylną klapę auta, bagażniki dachowe typu box oraz bagażniki służące do przewożenia nart. Dzięki prężnemu wzrostowi, firma była w stanie w latach 2000. rozpocząć ekspansję na rynki międzynarodowe. Dzięki temu zawitała do ponad 30 krajów zarówno w granicach Europy, jak i poza nią.

Firma Cruz obecnie

Rozwój firmy Cruz doprowadził ją do pozycji na rynku, jaką zajmuje obecnie. Jest to czołowy gracz na Półwyspie Iberyjskim w zakresie bagażników dachowych i innych rozwiązań powiększających przestrzeń ładunkową auta. Produkty firmy cieszą się zainteresowaniem również poza rodzimym krajem firmy. Zaufanie klientów budzi zwłaszcza fakt, iż udało jej się zdobyć międzynarodowy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością bazującego na normie ISO 9001:2015. Obecnie firma testuje nowe, bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania, uwzględniające w procesie produkcji nanotechnologię.

Produkty Cruz

Firma Cruz posiada obecnie bardzo szeroki asortyment produktów ułatwiających przewóz przedmiotów zarówno na dachu pojazdu, jak i na jego klapie. Oferta skierowana jest do posiadaczy zarówno samochodów osobowych, jak i terenowych oraz dostawczych. Rozwiązania zaproponowane przez Cruz uwzględniają wielkość i wagę pojazdu, dzięki czemu można mieć pewność, iż są idealnie dopasowane. Wśród produktów firmy znaleźć można m.in.:

 • bagażniki bazowe,
 • platformy bagażowe,
 • bagażniki rowerowe montowane na hak holowniczy,
 • uchwyty do transportu sprzętu wodnego,
 • boxy dachowe oraz montowane na tyle samochodu.
zakochana-para-przy-samochodzie-z-boxem-dachowym

Nasza oferta

Poznaj najpopularniejsze kategorie i produkty z naszej oferty!

 • bagażniki bazowe
 • boxy dachowe
 • boxy na tył samochodu
 • uchwyty rowerowe
 • uchwyty narciarskie
 • uchwyty na sprzęt wodny
 • akcesoria
 • bagażniki bazowe
 • boxy dachowe
 • boxy na tył samochodu
 • uchwyty rowerowe
 • uchwyty narciarskie
 • uchwyty na sprzęt wodny
 • akcesoria