Lista nowych produktów Hapro (stan na 2024.05.31)

W ostatnim czasie do rodziny produktów pochodzącej z Holandii firmy Hapro dołączyły trzy nowe sprzęty, dedykowane transportowi rowerów. Są to dwa bagażniki rowerowe na hak holowniczy, a także dopasowany do nich adapter do rozbudowy bagażnika. Kontynuują one tradycje marki, dostarczając klientom rozwiązania funkcjonalne, wytrzymałe i zajmujące mało miejsca.
Picture of Andrzej Blak
Andrzej Blak

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Hapro Atlas Xfold I czarny 1 rower 13 PIN

Nowy bagażnik rowerowy firmy Hapro kontynuuje tradycje firmy w zakresie designu, proponując klientom smukłość konstrukcji i czarne wykończenie. Został przystosowany do przewozu jednego roweru (zwykłego lub elektrycznego), przy czym można go rozbudować o kolejny jednoślad przy pomocy dostępnego w asortymencie adaptera. Maksymalna ładowność bagażnika wynosi 30 kg. Wyposażony jest w wiązkę elektryczną 13 PIN. Maksymalna szerokość opon, jakie można przewozić przy pomocy niniejszego bagażnika Hapro, to 10 cm. Rowery są stabilizowane przy pomocy specjalnych pasów mocujących z grzechotką, które wyposażono w gumowe osłony obręczy, co ma zabezpieczyć je przed zniszczeniami.

Zarówno rowery, jak i sam bagażnik są chronione przed kradzieżą za pomocą specjalnych, wbudowanych zamków. Kolejną z zalet bagażnika Hapro Atlas Xfold I jest łatwe przechowywanie – można go złożyć do niewielkich rozmiarów, co zaoszczędzi miejsce w garażu.

Producent zadbał także o elastyczność konstrukcji. Zaprojektowano ją w taki sposób, żeby można było bez problemu otworzyć bagażnik samochodowy nawet, jeśli znajdują się na nim rowery.

Cena bagażnika na hak holowniczy Hapro Atlas Xfold I wynosi ok. 2200 zł. Można go kupić np. TUTAJ.

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Hapro Atlas Xfold II czarny 2 rowery 13 PIN

Wśród najnowszych propozycji od Hapro jest również bagażnik rowerowy na hak holowniczy Hapro Atlas Xfold II, który został wyposażony w wiązkę elektryczną 13 PIN. Umożliwia on transport dwóch lub trzech rowerów – zwykłych bądź elektrycznych (istnieje możliwość rozbudowania go przy pomocy adaptera). Podobnie jak swój „mniejszy brat bliźniak” Hapro Atlas Xfold I, utrzymany jest w czarnej kolorystyce i cechuje się stabilną, smukłą konstrukcją.

Maksymalna ładowność bagażnika wynosi 60 kg. Można przewozić na nim rowery o szerokości opon do 10 cm. Wybierając bagażnik Hapro, nie trzeba obawiać się o stabilność przewożonych jednośladów – zabezpieczają je pasy mocujące z grzechotką, wyposażone dodatkowo w gumowe osłony obręczy. Zaletą bagażnika jest bez wątpienia bezproblemowy montaż oraz system zabezpieczający przed kradzieżą. Posiada wbudowane zamki, co zapewnia bezpieczeństwo zarówno przewożonych jednośladów, jak i samego bagażnika.

Przy projektowaniu bagażnika Hapro postawiono przede wszystkim na funkcjonalność. Dzięki temu bagażnik wyposażony jest w kółka, co ułatwia jego transport. Pomiędzy kolejnymi eskapadami bagażnik można złożyć i przechowywać w dowolnym miejscu. Ponadto bagażnik posiada funkcję odchylania, co pozwala korzystać z bagażnika samochodowego nawet wówczas, gdy zamontowane są na nim rowery.

Kwota, jaką trzeba zapłacić za ten model bagażnika, wynosi ok. 2600 zł. Bagażnik Hapro Atlas Xfold II można kupić np. TUTAJ.

Adapter do rozbudowy bagażnika na hak Hapro Atlas Xfold czarny o jeden rower

Do oferty adapterów do rozbudowy bagażnika marki Hapro dołączył kolejny model, dedykowany bagażnikom na hak holowniczy Hapro Atlas Xfold I i II. Jest to niewielkie urządzenie, pozwalające rozszerzyć pojemność ładunkową bagażnika o jeden rower. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu można przewieźć nawet trzy rowery jednocześnie. Maksymalna masa dodatkowego roweru, jaki można zamontować przy pomocy adaptera to 15 kg, natomiast dopuszczalna odległość osi dodatkowego roweru to minimum 71 cm i maksimum 114 cm. Urządzenie jest poręczne, można je złożyć, co ułatwia przechowywanie. Warto zaznaczyć, że adapter Hapro przeznaczony jest tylko do rowerów klasycznych.

Cena adaptera do rozbudowy bagażnika na hak Hapro Atlas Xfold wynosi ok. 800 zł. Można go nabyć np. TUTAJ.