Lista nowych produktów Aguri (stan na 2024.04.30)

Wywodząca się z Wrocławia firma Aguri w ostatnim czasie wzbogaciła swój asortyment o kilka nowinek do transportu dodatkowego bagażu. Są to: box na hak, mata wygłuszająca do wnętrza boxa oraz dwa bagażniki rowerowe na hak holowniczy. Produkty cechują się przystępnymi cenami i funkcjonalnością - są to cechy, które stały się już znakami rozpoznawczymi tejże marki.
Picture of Andrzej Blak
Andrzej Blak

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Aguri Active e-Bike

Pierwszą ze wspomnianych nowości asortymentowych Aguri jest bagażnik rowerowy na hak holowniczy Aguri Active e-Bike, przystosowany do transportu dwóch rowerów. Jego ładowność wynosi 60 kg. Bagażnik wyposażony jest w wiązkę elektryczną 13 PIN. W nowym modelu wprowadzono kilka innowacji mających zapewnić jeszcze większą stabilność transportowanych pojazdów, a także uniwersalność bagażnika – zwiększono odległość rowerów pomiędzy sobą (do 26 cm), a także zwiększono rozstaw osi roweru do 130 cm. Zwiększono także szerokość rynienki koła (do maksymalnie 100 mm).

Niniejszy bagażnik Aguri cechuje się łatwym montażem, do którego nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Koła rowerów stabilizowane są przy pomocy pasków zębatych, natomiast ramy trzymają w ryzach uchwyty zaprojektowane w taki sposób, by nie porysować ich powierzchni. Docisk do kuli haka również jest banalnie prosty (zastosowano śrubę regulacyjną turn & click). Warto zaznaczyć, że do montażu bagażnika nie potrzeba dużej siły, dlatego bez większego problemu może być wykonany przez jedną osobę. Co więcej, dzięki zastosowaniu kółek, nie trzeba nosić jej nosić – można w wygodny sposób ją przewieść.

Dzięki systemowi odchylania, można w łatwy sposób otworzyć bagażnik auta nawet po instalacji platformy. Cena bagażnika Aguri Active e-Bike oscyluje w okolicach 2100 zł. Można go kupić np. TUTAJ.

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Aguri Jet 2

Kolejną nowością od Aguri jest bagażnik rowerowy na hak holowniczy Aguri Jet 2, nazywany potocznie „nożycami”. Urządzenie przystosowane jest do przewozu dwóch jednośladów (nie ma możliwości jego powiększenia). Bagażnik rowerowy Jet 2 to proste w swej konstrukcji urządzenie utrzymane w srebrnej kolorystyce, które nie posiada listwy świetlnej (producent zaleca jej dokupienie).

Montaż sprzętu odbywa się w prosty sposób – przy pomocy załączonej do zestawu instrukcji. Warto zaznaczyć jednak, że potrzeba do niego większej siły niż w przypadku innych rodzajów bagażników na hak. Po zakończonym procesie nie trzeba obawiać się o stabilność całej konstrukcji – jest ona dodatkowo usztywniana przy pomocy dwóch pasów. Po odbytej podróży urządzenie można złożyć – zajmuje wówczas niewiele miejsca.

Cena bagażnika Jet typu „nożyce” wynosi około 400 zł brutto. Można go kupić np. TUTAJ.

Box na hak Aguri Active Bike 340 litrów

Następną nowością od Aguri jest box montowany na platformie rowerowej na hak Aguri Active Bike 340 – idealnie sprawdzi się na platformie Active Bike. Jest to funkcjonalne urządzenie, które może przekształcić platformę rowerową w bagażnik do przechowywania dowolnych przedmiotów – czy to osobistych bagaży na wakacyjny wyjazd, czy sprzętu sportowego. Maksymalna ładowność boxa to 45 kg. Mimo, iż jest to kufer sporych rozmiarów, producent zadbał o jego elegancki wygląd i smukły kształt. Utrzymany jest w czarnej kolorystyce, dzięki czemu nadaje samochodowi charakteru i nutki tajemniczości. W zestawie znajduje się zestaw montażowy oraz specjalne taśmy do mocowania ładunku. Cena bagażnika oscyluje w okolicach 2000 zł. Box można kupić np. TUTAJ.

Mata wygłuszająca do wnętrza boxa Aguri Active Bike

Następnym akcesorium proponowanym przez tegoż polskiego producenta jest mata wygłuszająca przystosowana do wnętrza boxa Aguri Active Bike. Zapewnia ona komfort podróżowania i bezpieczeństwo przewożonych bagaży, ponadto chroni podłogę boxa przed zarysowaniami. Mata wygłuszająca do wnętrza boxa Aguri Active Bike kosztuje około 100 zł. Można ją nabyć np. TUTAJ.