Lista nowych produktów Spinder (stan na 2024.05.31)

Firma Spinder to ceniony na całym świecie producent, specjalizujący się w bagażnikach do transportu rowerów. W ostatnim czasie do asortymentu marki dołączyło kilka nowych produktów. Jest to bagażnik na hak holowniczy, dedykowany mu adapter do rozbudowy bagażnika oraz uchwyt rowerowy na dach.
Picture of Andrzej Blak
Andrzej Blak

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy Spinder TX 2 rowery 13 PIN

Pierwszą z nowości ze stajni Spinder jest nowoczesny bagażnik rowerowy o sportowym sznycie – Spinder TX2. Przystosowany jest do transportu dwóch rowerów (górskich lub elektrycznych) z możliwością poszerzenia o jeden rower przy pomocy dostępnego w ofercie marki adaptera. Jego maksymalne obciążenie wynosi 60 kg. Wyposażony jest w wiązkę elektryczną 13 PIN.

Bagażnik Spinder cechuje uniwersalność. Z powodzeniem można na nim zamontować rowery o różnych kształtach ram. Pasuje także do większości obecnych na rynku haków holowniczych. Amatorzy jednośladów mogą być również spokojni o bezpieczeństwo podczas podróży – producent umieścił bowiem w swoim sprzęcie specjalne zabezpieczenia antykradzieżowe, chroniące przed rabunkiem zarówno rowery, jak i sam bagażnik.

Montaż urządzenia zajmuje zaledwie kilkanaście minut (dzięki zastosowaniu szybkozłącza) i nie wymaga dodatkowych narzędzi. Co ważne, nawet po umieszczeniu go na swoim miejscu, dalej można korzystać z bagażnika samochodu, co umożliwia nowoczesny system odchylania. Gdy bagażnik nie jest już używany, można go złożyć – zajmuje wówczas mało miejsca.

Bagażnik Spinder oferuje podobną jakość, do jakiej firma zdążyła już przyzwyczaić swoich klientów. Nie zapomniano jednak o ulepszeniu konstrukcji, która dzięki temu jest bardziej stabilna i poręczna. Przydatny jest także system otwierania bagażnika bez konieczności zdejmowania rowerów.

Cena bagażnika rowerowego na hak holowniczy Spinder TX2 wynosi ok. 3000 zł. Bagażnik można kupić np. TUTAJ.

Adapter do rozbudowy bagażnika na hak Spinder TX2 czarny o jeden rower

Spinder zadbał także o dedykowany bagażnikowi TX2 adapter do poszerzenia jego ładowności o jeden rower. Pozwala on użytkownikowi na swobodę i dopasowanie sprzętu do swoich potrzeb, bez konieczności zakupu większego bagażnika. Dzięki jego zastosowaniu możliwy jest transport trzech rowerów jednocześnie. Produkt jest poręczny i lekki, wizualnie dopasowany do bagażnika Spinder TX2.

Maksymalna waga roweru, jaki można zamontować przy pomocy adaptera, to 15 kg. Warto przy tym zaznaczyć, że służy on do przewozu jedynie jednośladów tradycyjnych. Montaż urządzenia został uproszczony do maksimum, zajmuje zaledwie kilka chwil.

Cena adaptera Spinder TX2 wynosi ok. 650 zł. Można go kupić m.in. TUTAJ.

Uchwyt rowerowy na dach Spinder RT1 czarny

Trzecią z nowości, jakie zawitały do asortymentu marki Spinder, jest uchwyt rowerowy na dach. Jest to niewielkie, dyskretne i smukłe urządzenie (ważące zaledwie 6 kg), pozwalające na transport jednego roweru o maksymalnej wadze 20 kg. Przeznaczony jest do różnych rodzajów rowerów – od miejskich aż po górskie.

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest łatwy montaż, który odbywa się bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Tylne koło mocuje się za pomocą paska, natomiast przednie jest stabilizowane przez wspornik. Rama roweru w żadnym miejscu nie dotyka konstrukcji, co niweluje możliwość jej zarysowania.

Uchwyt rowerowy Spinder RT1 wyposażony jest w zamek, zabezpieczający rower przed kradzieżą. Dzięki temu można bez obaw cieszyć się przerwą w podróży. Przy projektowaniu uchwytu postawiono przede wszystkim na aerodynamiczny kształt całej konstrukcji, co niweluje opór powietrza podczas jazdy. Zapewnia to także mniejsze zużycie paliwa oraz ciszę we wnętrzu samochodu.

Uchwyt rowerowy na dach Spinder RT1 przeznaczony jest dla pasjonatów kolarstwa, którzy cenią sobie prostotę wykonania idącą w parze z solidnością. Koszt uchwytu wynosi ok. 900 zł. Uchwyt Spinder RT1 można nabyć np. TUTAJ.